VIII Edycja Konkursu na temat życia i twórczości ks.J.Twardowskiego

To już 8. Edycja Konkursu Polonistyczno- Religijnego na temat życia i twórczości ks. J. Twardowskiego. Za motto tegorocznego konkursu posłużyły nam ANIOŁY w utworach ks . Jana.

KIM JEST ANIOŁ

Pierwsza nasza modlitwa
była i jest do naszego Anioła Stróża
w tym jest nasza wiara
że Bóg nam towarzyszy
przez swojego Wysłannika
unosi się na skrzydłach
by zawsze być na czas
nasza modlitwa
niezupełnie zrozumiała
nie stój a bądź
zawsze ze mną
dlatego daję Ci skrzydła
byś mógł wszędzie dolecieć

Uczniowie zostali zapoznani z biografią oraz wybranymi utworami księdza- poety. Każda klasa otrzymała wiersz ks. J. Twardowskiego, który był deklamowany przez przedstawiciela klasy w trakcie konkursu. Ponadto zespoły klasowe wykonywały techniką dowolną ilustrację do recytowanego wiersza poety. Do konkursu przystąpiło osiem zespołów klasowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, szale zwycięstwa przechylały się raz po raz. Jury w osobach : dyr. p. E. Mąkosa, p. B. Lipińska, B. Tybiszewska. miało trudne zadanie….

Ogłoszono wyniki:

I. miejsce - Klasa 1Pp

II.miejsce - Klasa Oddział Przedszkolny/3P

III.miejsce - Klasa 2z

Wyróżnienie otrzymała klasa1/3 g

Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody i dyplomy ufundowane przez Dyrektora szkoły oraz ks. Prałata S. Kazulaka. Organizatorzy przedsięwzięcia : ks. A. Lachowicz, p. B. Bidzińska i p. B. Błachnio dziękują wszystkim uczniom za sumienne przygotowanie się do konkursu i sportową rywalizację. Do zobaczenia za rok.

B.Błachnio

Apel1 Apel2