REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY !

Za nami już XXIV Edycja konkursu recytatorskiego. W tym roku hasłem przewodnim były „ZWIERZĘTA DOMOWE I EGZOTYCZNE”.

„ Świat wówczas dopiero będzie szczęśliwy,
gdy wszyscy ludzie mieć będą dusze artystów,
to znaczy, gdy z radością wykonywać będą swą pracę.”

August Rodin

Tegoroczna edycja miała miejsce 27.04.2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Jurkach. Konkurs Recytatorski kierowany jest do wszystkich, którzy chcą się zmierzyć z trudną sztuką recytacji. Regionalny Konkurs Recytatorski jest imprezą z wieloletnią tradycją, pobudza aktywność twórczą i odkrywa młode talenty. Ponadto, przyczynia się do rozwoju czytelnictwa, jest inspiracją do poszukiwań oryginalnych, ciekawych tekstów, które dają uczestnikom szerokie możliwości interpretacyjne oraz popularyzuje literaturę polską. Każdego roku bierze w nim udział kilkanaście placówek szkolnictwa specjalnego dzieci i młodzieży z całego województwa mazowieckiego. Jak co roku konkurencja była ogromna, ale nasza szkoła może się szczycić niezwykłymi osiągnięciami.

W tym roku szkolnym Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu może pochwalić się następującymi sukcesami: I miejsce – Sylwia J. , III miejsce – Monika B.,  wyróżnienie – Adrianna J., Mateusz G.
        W tym samym czasie wyłonieni zostali również laureaci konkursu plastycznego "Zwierzaki cudaki".  Podczas tegorocznej edycji wyróżnienie otrzymał Zbigniew M., czego serdecznie gratulujemy.

B.Błachnio, B.Tybiszewska

Konkurs-Jurki1 Konkurs-Jurki2