SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU „COŚ DLA CIAŁA I DUSZY”

WarsztatyNW1W ostatni piątek tj. 7.04.2017r. odbyło się drugie już spotkanie w ramach warsztatów „Coś dla ciała i duszy” zainicjowanych przez nauczycieli z Nowej Wsi. Spotkanie ukierunkowane na budowanie relacji na linii rodzic – nauczyciel.

Warsztaty były podzielone na dwie części. Pierwsza z nich miało na celu zapoznanie nauczycieli i rodziców z gestami i symbolami Progamu Językowego Makaton, który nauczyciele od niedawna stosują w szkole do porozumiewania się z kilkorgiem dzieci mających problemy z komunikacją werbalną. Nauka gestów okazała się świetną zabawą dla wszystkich.

Druga część warsztatów była jeszcze bardziej pracowita, gdyż wszyscy przystąpiliśmy do wykonywania dekoracji na zbliżający się kiermasz wielkanocny. Wspólna praca zaowocowała masą jajek (pisanek) wykonanych min. techniką decoupage, obręczy oraz kogucików i kurczaczków z piórek.

M. Trześniewska, E. Marszałek,
A. Dwornikiewicz – Piotrowska,