Warsztaty Mydlarskie

Warsztaty mydlarskie5W dniu 23.03.2017 r. uczniowie naszej szkoły i przedszkola wybrali się na warsztaty mydlarskie „glicerynowe mydełko” do Radomia. Dzieci pod bacznym okiem Pani Ani uczyły się jak stworzyć własne niepowtarzalne mydełko. Było to nie lada wyzwanie, największą trudność sprawiły wybór kształtu, zapachu i koloru... no bo jak tu się zdecydować skoro opcji jest tak wiele. J Wszyscy z ochotą tworzyli własne kompozycje, wykorzystując do tego olejki eteryczne, glicerynę oraz magiczny pył ! Kiedy mydełka już były gotowe pięknie je zapakowaliśmy i własnoręcznie wykonany prezent gotowy ! Na pewno sprawi on wiele radości obdarowanym. Oprócz mydełek każde dziecko miało okazję własnoręcznie narysować i wykonać przy użyciu specjalnej maszyny znaczek. Jedyną rzeczą która ograniczała nas przy tym zadaniu była nasza wyobraźnia. Były serduszka, samochody, kwiaty, imiona ... A po pracy czas na aktywny odpoczynek, najlepiej w domku na drzewie :-) Wracając do Grójca cała drogę oprócz dobrego nastroju towarzyszył nam rozchodzący się po autokarze piękny zapach naszych mydełek.

E. Gałek

Warsztaty mydlarskie1 Warsztaty mydlarskie2