PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NOWEJ WSI

Na wiosnę każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, kiedy nadejdzie należy ją odpowiednio przywitać. W tym roku szkolnym 2016/2017 w filii nr w Nowej Wsi pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy w sposób urozmaicony. Głównymi celami imprezy było zapoznanie uczniów ze zmianami zachodzącymi wiosną w przyrodzie, rozwijanie ekspresji twórczej oraz uroczyste pożegnanie zimy.

Najpierw uczniowie nazywali pierwsze oznaki wiosny w oparciu o zdjęcia, gałązki drzew, obrazki. Sprawdzili również swoje umiejętności szybkiego rozpoznawania kwiatów z trakcie zabawy ruchowej. Ponadto mieli okazję wykazać się wiedzą rozwiązując zagadki słowne i muzyczne.

Kolejnym punktem programu było odnalezienie kopert ukrytych w sali, w których znajdowały się elementy do ułożenia. Powstały z nich obrazki o tematyce wiosennej. Po przyklejeniu ułożonych obrazków przeszliśmy do wykonania dwóch kukiełek: „Pani Wiosny” i „Pani Zimy”. Udaliśmy się potem na szkolny plac w celu uroczystego pożegnania zimy poprzez spalenie jednej z kukiełek. Po udanym „odpędzeniu zimy” przystąpiliśmy do sadzenia kwiatków, które lada moment będą zdobić nasz szkolny ogródek. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły wraz z kukiełką Wiosny. Dzień był pełen atrakcji.

A. Dwornikiewicz - Piotrowska

M. Trześniewska, G. Rutkowska