PIERWSZE WARSZTATY Z PROGRAMU „COŚ DLA CIAŁA I DUSZY” W NOWEJ WSI

10 marca odbyło się pierwsze spotkanie z rodzicami w ramach programu pt. „Coś dla ciała i duszy”, którego autorkami są A. Dwornikiewicz - Piotrowska, E. Marszałek, G. Rutkowska. Głównym zadaniem programu jest budowanie pozytywnej relacji nauczyciel - rodzic, promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zdrowego trybu życia. Rodzice podczas spotkań będą mieli okazje zapoznać się z różnymi technikami rękodzieła artystycznego i nabędą nowe umiejętności.

Pierwsze warsztaty już za nami. Część „coś dla ciała” obejmowała spotkanie z fizjoterapeutką, Panią Jolantą Kowalską, która udzieliła porad rehabilitacyjnych przybyłym rodzicom. Każdy uczestnik miał okazję przerobić na materacu ćwiczenia rozciągające oraz wzmacniające poszczególne partie mięśni. Ponadto Pani Jola udzieliła cennych wskazówek dotyczących wykorzystania przedmiotów, które każdy posiada w swoim domu, które to możemy wykorzystać do ćwiczeń w bardzo twórczy sposób.

Zmęczeni ale radośni przeszliśmy do części „coś dla duszy”, w której to rodzice złapali bakcyla w robieniu pięknych koszyków ze sznurka bawełnianego przy pomocy szydełka. Każdy zabrał swoje wytwory ze sobą. Teraz stanowią one nieodłączny element dekoracji domu. Czekamy pełni nadziei na kolejne wspólne warsztaty.

A. Dwornikiewicz-Piotrowska

E. Marszałek, G. Rutkowska