SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNA ŁĘCKĄ W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO

SPOTKANIE AUTORSKIE8W życiu bywają różne chwile, złe, czarne od nadmiaru smutku

kolorowe jak motyle. Ulatują wspomnienia,

by za chwilę drogą mleczną, obróciły się w marzenia.

A. Łęcka

Spotkanie autorskie z Anna Łęcką w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego odbyło się w dniu 28 lutego 2017 r. o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej. Uczestnikami byli uczniowie klas szkoły podstawowej, gimnazjum, przyspasabiających do pracy. Panią Annę Łęcką przywitała pani Jolanta wraz z panią Anią. Mateusz zaprezentował jeden z wierszy pani Ani „Skrawek nieba”    Po powitaniu oddaliśmy głos poetce, która zapoznała naszą młodzież ze swoją twórczością zarówno dla dzieci i młodzieży jak też dla osób starszych. Wysłuchaliśmy wierszy „Samolocik wiercipięta”, „Gwiazdeczka”, „Aniołek z gwiazdą”, „Bal u świnki Peppe”, „Pociąg Leneczki”, „Mój koteczek”, „Tupot nóżek” oraz wysłuchaliśmy wierszy z tomiku poezji „Stan nieważkości”, który pani Ania Łęcka wydała wspólnie z panem Andrzejem Mędrzyckim w 2016 r. Tomik ten jest debiutem autorki na rynku wydawniczym. Pani Ania należy do grupy poetyckiej „Eliksir”, z którą współpracuje od kilku lat. Oprócz tekstów literackich pani Ania wprowadziła do swojego spotkania zabawy integracyjne dla młodzieży. Młodzież mogła również wyrazić swoje ukryte marzenia w formie plastycznej. Uczniowie mieli wiele niezrealizowanych marzeń jak np. wyjazd w góry z rodzicami w okresie letnim. Pani Ania jako pedagog z wykształcenia lubi pracować z młodzieżą, gdyż potrafi zrozumieć ich potrzeby i pragnienia. Następnym punktem programu było wybranie pracy plastycznej z kanonu lektur szkolnych, które młodzież wcześniej przygotowała na konkurs plastyczny ogłoszony przez bibliotekę szkolną. Nagrodzona została praca Kuby Konofalskiego z klasy 3 szkoły podstawowej, który w formie pracy plastycznej przygotował książkę pani Miry Jaworczakowej pt. „Jacek, Wacek i Pankracek”. Pozostałe prace zostały wyróżnione za trud i zaangażowanie naszej młodzieży w ten konkurs. Ostatnim miłym elementem spotkania były słodycze dla uczniów. Dziękujemy pani Annie Łęckiej za wizytę i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze. Było nam bardzo miło gościć osobę, która ma tak dużo ciepła i empatii dla drugiego człowieka.

W cieple, w dobroci świata, oczekuj przyjścia człowieka”

J. Nowakowska i A. Dzwonka

SPOTKANIE AUTORSKIE1 SPOTKANIE AUTORSKIE2