Zespół Szkół Specjalnych

Wybierz kategorię :

Konkurs – „Najładniejsza bombka”

bombka2

 

 

  Święta, to czas, kiedy możemy dać upust swym artystycznym pasjom. Tradycja ubierania choinki towarzyszy nam od XVI wieku i przybyła do nas z Niemiec.Choinkę ubierano by zesłać na dom dobrobyt a na jego mieszkańców wszelką pomyślność. Znaczenie mają też poszczególne ozdoby – bombki i lampioniki chronią dom przed złymi mocami.Gdy nie można było kupić bombek, ludzie sami przez wiele wieczorów pracowicie wykonywali świąteczne ozdobyz papieru, opłatków, słomek i tego wszystkiego, co mogło być przydatne do ustrojenia wigilijnego drzewka. Jak co roku, w naszej szkole rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Prac powstało tak dużo, że jury miało ogromny dylemat, kogo nagrodzić. Mikołajki, aniołki, bałwanki, różnego rodzaju bombki zachwyciły wszystkich.

 

I miejsce zajęli: Agnieszka J., Adam N., Mateusz B

 

II miejsce: Zbyszek M., Julka O., Maciek K.

 

III miejsce: Cezary D., Przemek M., Tadek P., Michał Cz.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Teraz zapewne ich domowe choinki będą wyglądały pięknie i kolorowo.

bombka1 bombka3