Zespół Szkół Specjalnych

Wybierz kategorię :

„JASEŁKA” W ZSS W GRÓJCU

Życzymy małemu Jezusowi, żeby Go wszyscy kochali, chociaż Go nie widać.

Życzymy sobie, żebyśmy byli lepsi, nie tylko na święta, kiedy się dostaje prezenty.

ks.Jan Twardowski.

Święta tuż, tuż… Zgodnie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia we wtorek 17.12.2013 roku w naszej szkole odbyły się „Jasełka”. Jasełka wywodzą się ze średniowiecznej tradycji widowisk o tematyce religijnej odgrywanych w miastach w okresie Bożego Narodzenia .Za twórcę przedstawień uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w Grecco. Treścią jasełek jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Tym razem uczniowie ZSS w Grójcu pod kierunkiem opiekunów zaprezentowali Przedstawienie pt: „Niebiański figielek”. Przygotowania do spektaklu odbywały się w atmosferze serdeczności i wspólnego kolędowania. Mali aktorzy sprostali postawionym przed nimi zadaniem, zaprezentowali ciekawą interpretację opowieści o Narodzinach Dzieciątka Jezus. Widowisko oglądali uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Licznie zgromadzeni rodzice podziwiali zdolności artstyczne swoich pociech, raz po raz pojawiały się oklaski. Jasełka wzbudziły gromkie brawa i zachwyt publiczności. Po spektaklu Dyrektor szkoły p. E. Mąkosa podziękowała młodym artystom za piękny występ, a następnie złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

Jaselka1 Jaselka2
Jaselka3 Jaselka4