Zespół Szkół Specjalnych

Wybierz kategorię :

91 rocznica Odzyskania Niepodległości

rocznica

rocznica2

rocznica3

Podczas obchodów goście obejrzeli specjalnie przygotowaną przez młodzież akademię, jak również posadzili drzewko -dąb których zgodnie z rozpoczętym w kwietniu programem edukacyjnym "Katyń - ocalić od zapomnienia”, na 70. rocznicę zbrodni katyńskiej, czyli do 2010 r., w Polsce ma być posadzonych 21 473 drzewek.

W dniu 10 listopada 2009 w Zespole Szkół Specjalnych im. ks Jana Twardowskiego w Grójcu odbyły się uroczyste obchody 91 rocznicy Odzyskania Niepodległości w obchodach uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Grójcu mł. insp. Michał Toporkiwicza, przedstawiciel Jednostki Wojskowej 3411 w Ogrodzienicach oraz z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia Małgorzata Czerwińska.

Mają one symbolizować zgładzonych przez reżim stalinowski oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy policji. Jedną z ofiar był posterunkowy Kawka, który zginał rozstrzelany w 1940 roku, w miejscowości Twer.

Uroczystości takie jak ta skłaniają nas do zastanowienia się jak ważne jest świętowania tego dnia w zadumie. Musimy pamiętać o tym dzięki komu mówimy dzisiaj po polsku. Dzięki czyim wysiłkom nadal nazywamy się polakami a nasza ojczyzna Polską.
KPP Grójec

„Okolica” nr 22 (167) 2009