Zespół Szkół Specjalnych

Wybierz kategorię :

BOCCIA-DYSCYPLINA SPORTOWA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Boccia1

boccia2

12 maja 2011r. nasi uczniowie: Zbyszek Muranowicz, Agnieszka Bobrowska oraz Paulina Jagoda wzięli udział w II Integracyjnym Drużynowym Turnieju BOCCIA , który odbył się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radomiu. W turnieju wzięło udział 25 trzyosobowych drużyn. Boccia jest dyscypliną paraolimpijską, posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, ale jest także doskonałą grą dla pełnosprawnych - sprawdza się jako gra integracyjna. Poza kształtowaniem sprawności fizycznej daje możliwości integracyjnego działania w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej. Nasza drużyna zajęła 6 miejsce, ale to doskonały wynik, gdyż był to nasz debiut w tej dyscyplinie. Dzieci bawiły sie świetnie.